Jak co roku 14 października świętujemy Dzień Edukacji Narodowej, który jest okazją do podziękowania nauczycielom, pedagogom oraz pracownikom oświaty za kształcenie i wychowanie młodzieży.

W naszych gminnych szkołach podstawowych ten szczególny dzień świętowano w piątek – 13 października. Były kwiaty i występy od wychowanków. Gratulacje i podziękowania dla nauczycieli i pracowników oświaty przekazały w zastępstwie Wójta Gminy Drużbice: Sekretarz Gminy Pani Anetta Mądry oraz Skarbnik Pani Grażyna Niemczyk. Każdego roku nagrody i wyróżnienia trafiają do nauczycieli oraz pracowników obsługi, którzy wykazują się zaangażowaniem i poświęceniem w wykonywaniu codziennych obowiązków na rzecz wychowania młodego pokolenia.

Drodzy Nauczyciele, Pedagodzy, Pracownicy Szkoły!

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragnę wyrazić swoje uznanie
dla Państwa pracy oraz słowa wdzięczności za trud dydaktyczny i wychowawczy.
W tym dniu życzę zdrowia, wszelkiej pomyślności i wytrwałości w pracy.
Niech praca z młodym pokoleniem będzie źródłem satysfakcji i spełnienia.
Dziękuję za wrażliwość na potrzeby uczniów, za poświęcenie i zaangażowanie
w pracy z dziećmi i młodzieżą oraz wskazywanie im właściwej drogi.
Życzę dalszych sukcesów w pracy zawodowej i życiu prywatnym.

Wójt Gminy Drużbice

Bożena Zielińska