W ramach kampanii profilaktyczno – edukacyjnej „Superkampania – NIE dla ćpania! Nie wciągnij własnego życia!”, której patronem honorowym jest Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska, uczniowie klas pierwszych i drugich z naszego gimnazjum spotkali się na zajęciach warsztatowych ze studentami SAN oraz ze Specjalistą Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji - p. Sławomirem Szymańskim.

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Drużbicach oraz dziennikarze z „Dziennika Łódzkiego” rozdali uczniom komiks „Mocarz”. Po jego lekturze wywiązała się dyskusja na temat przeciwdziałania zażywaniu środków uzależniających przez młodzież. Komiks „Mocarz” został zakupiony ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Drużbicach.