gallery1

Już na początku marca będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Kobiet. Nieco wcześniej postanowiono świętować w Gminie Drużbice.

Uroczyste obchody Dnia Kobiet w Gminie Drużbice to już tradycja. W bieżącym roku Wójt Gminy Drużbice Pani Bożena Zielińska oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Drużbicach zaprosiły mieszkanki naszej gminy na spotkanie do Świetlicy Wiejskiej w Wadlewie, aby wspólnie świętować przypadający na 8 marca Dzień Kobiet. Spotkanie odbyło się w ostatnią sobotę karnawału – 25 lutego. W uroczystości udział wzięło ponad 140 pań, które w radosnej i tanecznej atmosferze świętowały ten szczególny dzień.

Nieodłącznym elementem uroczystości było wręczenie symbolicznego tulipana dla każdej z Pań od mężczyzn z Rady Gminy oraz serdeczne życzenia od Pani Wójt Bożeny Zielińskiej.

– Nasze gminne wydarzenie organizujemy nieco wcześniej, by bawić się w karnawale, choć chciałabym, aby każdy dzień był dniem kobiet – mówiła gospodarz naszej gminy.

Na przybywające Panie czekały smaczne potrawy, pięknie udekorowane stoły oraz wspaniała muzyka, którą zapewnił didżej Marcin Skuratowicz.

Wspólna zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

Drogie Panie,
do zobaczenia za rok