Podwyższenie poziomu wód po gwałtownej odwilży i opadach deszczu doprowadziło do lokalnych podtopień na terenie gminy Drużbice.

Najgorsza sytuacja ma miejsce wzdłuż rzeki Grabi, a w Drużbicach powstało ogromne zalewisko.

Strażacy uspokajają, że są przygotowani na każdą sytuację i trzymają sprzęt w gotowości.
 – Na razie nie powinniśmy się obawiać, że sytuacja wymknie się spod kontroli, możemy więc zapewnić, że mieszkańcy mogą spać spokojnie. Warto dodać, że Gmina Drużbice wielokrotnie starała się pozyskać fundusze na zagospodarowanie terenów szczególnie narażonych na podtopienia, niestety nie znajdujemy się wśród gmin szczególnie zagrożonych – mówi Wójt Gminy Pani Bożena Zielińska.

Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność, dlatego w sytuacji zagrożenia prosimy Mieszkańców o kontakt z Urzędem Gminy Drużbice pod numerem tel. (44) 631 10 78.