gallery1

„To właśnie tego wieczoru,
gdy mróz lśni, jak gwiazda na dworze
przy stołach są miejsca dla obcych,
bo nikt być samotny nie może … „

Emilia Waśniowska

Pięknie ozdobiona choinka, prezenty, przepełniony symboliką wigilijny stół - wielu z nas nie może doczekać się Świąt Bożego Narodzenia. To wyjątkowy i magiczny czas w roku, gdy milką wszelkie waśnie i spory, czas w którym nikt nie powinien czuć się samotny i opuszczony.

Właśnie dlatego w naszej gminie, za sprawą Wójt Pani Bożeny Zielińskiej, Gminna Wigilia stała się już tradycją. W tym roku spotkanie dla osób samotnych, chorych, ale również wszystkich tych, którzy chcieli wspólnie poczuć magię nadchodzących świąt, odbyło się w Świetlicy Wiejskiej w Rawiczu.

Miejscowe gospodynie, przy wsparciu pracowników Urzędu Gminy, przygotowały prawdziwą wigilijną wieczerzę. Na stole nie zabrakło tradycyjnych potraw - między innymi czerwonego barszczu z pasztecikami, pierogów, ryb czy zupy grzybowej.

Przed uroczystą kolacją głos zabrała Pani Wójt. Wprowadzając na sali świąteczną atmosferę, złożyła wszystkim gościom szczere życzenia, do życzeń dołączył się ks. Wojciech Żelewski- proboszcz parafii św. Rocha w Drużbicach oraz proboszcz z parafii Suchcice ks. Kazimierz Urbanik. Natomiast uczennice ze Szkoły Podstawowej w Wadlewie: Dominika Góra, Sylwia Pisarek i Angelika Sadurska.wykonały krótki koncert kolęd i pastorałek.

Potem był czas na łamanie się opłatkiem, życzenia i rozmowy.

Tegoroczna wigilia zgromadziła blisko 170 mieszkańców naszej gminy. W tym wyjątkowym spotkaniu uczestniczyli także niektórzy radni i sołtysi.